Пт, 13.12.2019, 07:22

Вітаємо Вас
МОЛИТВА - могутній
засіб спасіння
Меню сайту

Молитви

Статистика

Онлайн всього: 61
Гостей: 61
Користувачів: 0
Locations of visitors to this page

Форма входу
Логін:
Пароль:АКАФІСТИ ЗА ПОМЕРЛИХАкафіст за упокій померлих (багатьох)
Кондак 1
Незбагненним промислом для вічного блага світ готуючи, людям час і образ кончини Ти, Господи, визначив; прости всім відвіку спочи­лим усі гріхи їхні, прийми їх в оселі світла і радування, поспіши відкрити їм обійми Отчі і почуй нас, що звершуємо їх пам'ять і співаємо:
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Ікос 1
Адама упалого і весь рід людський від вічної загибелі спасаючи, Ти, Благий, послав у світ Сина Твого, щоб хрестом і воскресінням Його і нам засяяло вічне життя. На безмежне Твоє милосердя уповаючи, чекаємо нетлінного Цар­ства слави Твоєї, спочилим дарувати його про­симо і молимося Тобі:
Звесели, Господи, душі, втомлені житейськи­ми бурями, щоб вони забули скорботи і зітхан­ня земні.
Почуй їх, Господи, на лоні Твоєму, як мати дітей своїх, і скажи їм: прощаються вам гріхи ваші.
Прийми їх, Господи, у блаженне і тихе при­становище Твоє, щоб вони зраділи у божествен­ній славі Твоїй.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 2
Осяянням Всевишнього просвіщений, преподоб­ний Макарій почув голос від черепа язичниць­кого: "Коли ви молитеся за страждаючих у пек­лі, відрада буває язичникам". О дивна сила моли­тов християнських, якими підземне пекло освіт­люється! Невірні разом з вірними приймають утішення, коли за весь світ взиваємо: алилуя.
Ікос 2
Сказав колись Ісаак Сирин: "Серце, яке милує, щогодинно приносить слізні молитви за людей і тварин і за все творіння, щоб збереглися і очис­тилися". Так і ми всі сміливо просимо у Госпо­да допомоги всім відвіку спочилим, взиваючи:
Пошли нам, Господи, дар гарячої молитви за померлих.
Пом'яни, Господи, всіх, що заповідали нам, недостойним, молитися за них і очистити за­буті ними гріхи.
Пом'яни, Господи, всіх, що були поховані без молитви; пом'яни, Господи, в оселі Твоїй усіх від скорботи або радості спочилих смертю не­сподіваною.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак З
Винні ми в бідах світу, в стражданні безсло­весних тварин, у болістях і муках непорочних немовлят, бо гріхопадінням людей зруйнува­лося блаженство і краса всіх істот. О найвеличніший із усіх невинних страждальців, Христе Боже наш! Ти єдиний можеш відпускати гріхи всім, подай світові первозванне благоден­ство, щоб знайшли його мертві і живі, взиваю­чи: алилуя.
Ікос З
Світло тихе, Визволителю всієї вселенної, що любов'ю весь світ обіймаєш, ось чується з Хре­ста волання Твоє за ворогів: "Отче, відпусти їм!" Ім'ям Твого всепрощення і ми насмілює­мося молитися Отцю Небесному за вічне упо­коєння Твоїх і наших ворогів:
Прости, Господи, тих, що пролили невинну кров і засіяли житейський наш шлях скорбо­тами, що своє благоденство влаштували сльо­зами ближніх своїх.
Не засуди, Господи, тих, що гнали нас накле­пами і злобою, віддай їм милістю; за тих, кого ми скривдили і зневажили несвідомо, нехай буде свята наша молитва за них таїнством прими­рення.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 4
Спаси, Господи, тих, що в тяжких муках ско­нали, убієнних, живими похованих, землею за­сипаних, вогнем і хвилями поглинутих, звіра­ми роздертих, від голоду, морозу, бурі або па­діння з висоти померлих, подай їм радість Твою вічну за скорботну кончину. Нехай вони благо­словляють час своїх страждань як день відкуплення, співаючи: алилуя.
Ікос 4
Усім, кого прийняла могила у світлій юності, хто на землі терновий вінець страждань при­йняв, хто земної радості не побачив, воздай їм, Господи, щедротами Твоїми невичерпної лю­бові. Від тяжких трудів померлим, Господи, подай нагороду.
Прийми, Господи, у райські чертоги юнаків і дів і сподоби їх веселості на вечері Сина Твого. Утіш, Господи, скорботу батьків за дітей своїх померлих.
Упокой, Господи, всіх, хто не мав ні родичів, ні близьких, за яких немає кому піднести мо­литву до Тебе, Сотворителя, нехай щезнуть гріхи їхні від сяяння всепрощення Твого.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 5
Як останнє знамення для напоумлення і по­каяння Ти, Господи, дарував смерть. Під час суворого її блищання суєта земна розкривається, пристрасті плотські і страждання затихають, непокірний розум смиряється. Правда вічна відкривається, обтяжені ж гріхами і безбожни­ки на смертному ложі сповідують Твоє вічне буття і до милосердя Твого взивають: алилуя.
Ікос 5
Отче всякої утіхи, Ти сонцем освітлюєш, пло­дами насолоджуєш, красою світу друзів і воро­гів веселиш. Віруємо, що і за гробом Твоє мило­сердя не вичерпується, що милує всіма відки­нутих грішників. Сумуємо за жорстоких і без­законних хулителів святині Твоєї. Нехай буде над ними спасаюча блага воля Твоя. Прости, Господи, тих, що без покаяння померли; спаси тих, що в затьмаренні розуму свого самі себе згубили; нехай погасне гріховне їх полум'я у морі благодаті Твоєї.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 6
Страшним є морок душі, що від Бога відда­лилася, совісті докори, скрегіт зубів, вогонь не­вгасимий і черва невмируща. Жахаюся такої долі і, як за самого себе, молюся за страждаю­чих у пеклі. Нехай зійде на них росою прохо­лоди наша пісня: алилуя.
Ікос 6
Засяяло світло Твоє, Христе Боже наш, на тих, що сидять у темряві і тіні смертній, і сущих у пеклі і до Тебе взивати не можуть. У глибини землі зійшовши, Господи, виведи тих, хто через гріхи з Тобою розлучився, але не відрікся від Тебе. Діти Твої страждають люто, помилуй їх. Згрішили вони проти Тебе і перед Тобою, безмежно тяжкі гріхи їхні, милість же Твоя невичерпна.
Відвідай гірку убогість душ, що від Тебе віддалилися; помилуй, Господи, тих, що гна­ли істину несвідомо; нехай буде їм любов Твоя не вогнем, що спалює, а райською прохоло­дою.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 7
Допомогу подати правицею Своєю поспішаю­чи спочилим рабам Своїм, явися нам, Господи, у видіннях таємничих, ясновидно, на молитву нас надихаючи, щоб, поминаючи спочилих, ми творили за них благі діла і подвиги, взиваючи: алилуя.
Ікос 7
Церква Христова Вселенська безперестанно щогодинно підносить молитви за спочилих по всій землі, бо гріхи світу омиваються пречис­тою кров'ю Божественного Агнця від смерті до життя і від землі до небес силою молитов за душі спочилих перед вівтарем Божим.
Нехай буде, Господи, заступництво Церкви для померлих сходинками на небеса. Помилуй їх, Господи, заступництвом Пресвятої Богоро­диці і всіх святих.
Прости їм гріхи, заради вірних Твоїх, що день і ніч до Тебе взивають. Заради незлобивих не­мовлят помилуй, Господи, батьків їхніх, і сльо­зами матерів їхніх визволи дітей їхніх від гріхів.
Молитвами безвинних страдників, за кров му­чеників пощади і помилуй грішників. Прийми, Господи, молитви наші і милостині як спомин чеснот їхніх.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 8
Увесь світ є спільною священною могилою, бо на всякому місці є порох отців і братів на­ших. Єдиний, що незмінно полюбив нас, Христе Боже наш, прости всіх померлих від почат­ку і донині, щоб вони співали безмежною лю­бов'ю: алилуя.
Ікос 8
Гряде день, як піч палаюча, день великий і страшний останнього Суду, тайни людські відкриються, книги совісті розгорнуться. "При­миріться з Богом!" - взиває апостол Павло. Примиріться раніше того страшного дня.
Допоможи нам, Господи, сльозами живих поповнити невистачаюче померлих. Нехай буде їм, Господи, голос сурми ангельської благовістям спасіння, і в час Суду Твого сподоби їх радісного помилування.
Увінчай, Господи, славою за Тебе постраждалих і покрий гріхи немічних благістю Твоєю. Господи, Ти всіх на ім'я знаєш, пом'яни тих, що в чернечому образі спасалися, пом'яни благословенних пастирів з дітьми їхніми.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 9
Благословляйте швидкоплинний час. Кожна бо година, кожна миттєвість наближає до віч­ності. Нова скорбота, нова сивина є вісники гря­дущого світу, свідки тління земного, які сповіщають, що все минає, що Царство вічне набли­жається, де немає ні сліз, ні зітхання, але відрад­ний спів: алилуя.
Ікос 9
Як дерево у свій час листя свого позбавляєть­ся, так і наші дні кожного року зменшуються. В'яне і юності свято, світильник радості гасне, наближається відчуження старості. Друзі і ро­дичі помирають. Де ви, юні, радіючі? Безмовні гроби їхні, але душі їхні у правиці Твоїй. Ду­маємо про споглядання їхнє зі світу духовного. Господи, Ти є Сонце пресвітле, осяй і зігрій оселі померлих. Нехай навіки пройде час гіркого розлучення. Сподоби нас радісної зустрічі на небесах.
Сотвори, Господи, щоб ми були єдине з То­бою. Поверни, Господи, померлим чистоту дитинства і благодушність юності, і святом Пасхи нехай буде для них життя вічне.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 10
Проливаючи тихі сльози на могилах родичів наших, молимося з надією і з упованням взи­ваємо: скажи нам, Господи, що Ти простив гріхи їхні! Дай про це таємне одкровення духу нашо­му, щоб ми співали: алилуя.
Ікос 10
Усю пройдену путь життя нашого бачу я, оглядаючись, як багато людей від першого дня і донині відійшло, і багато з них добре мені вчинили. Любов'ю своєю достойне їм віддаю­чи, взиваю до Тебе:
Сподоби, Господи, слави небесної батьків моїх і ближніх моїх, що над постіллю моєю немов­ляти пильнували, зростили і виховали мене.
Прослав, Господи, перед ангелами святими всіх, хто благовістував мені слово спасіння, що вчили мене добра і правди святим прикладом життя свого.
Насолоди, Господи, тих, що у дні скорботи моєї послужили мені таємничою манною.
Усіх добродійників і благодійників нагороди і спаси.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 11
Де ти, жало смерті, де морок і страх твій, що був раніше? Віднині ти бажана, бо нерозлучно з'єднуєш з Богом. Великий спокій суботства таємничого. Бажання маю померти і бути з Христом, взиває апостол. Тому і ми, дивлячись на смерть як на стежку до вічного життя, взиваємо: алилуя.
Ікос 11
Воскреснуть мертві, і встануть сущі у гробах, і звеселяться ті, що живуть на землі, бо повста­нуть тіла духовні, світло прославлені, нетлінні. Кістки сухі, слухайте слово Господнє: "Ось я введу в вас дух життя, і дам на вас жили, і одягну на вас плоть, і простягну по вас шкіру".
Повстаньте із давно минулих часів викуплені кров'ю Сина Божого, оживлені смертю Його, засяяло бо на нас світло Воскресіння.
Відкрий їм, Господи, нині всю безодню дос­коналостей Твоїх. Ти сяяв їм світлом сонця і місяця, нехай побачать вони і славу променесяйних ликів ангельських.
Ти насолоджував їх величчю світил небесних сходу і заходу, нехай же побачать вони і світло невечірнє Твого Божества.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 12
Плоть і кров Царства Божого не успадкують, поки живемо у плоті — відлучені від Христа.
Якщо ж помремо, то оживемо для вічності. Подобає бо нашому тлінному тілу одягнутися в нетлінне і мертвому цьому засяяти безсмертям, щоб у світлі невечірньому дня співати: алилуя.
Ікос 12
Чекаємо зустрічі з Господом, чекаємо ясної зорі воскресіння, чекаємо пробудження із гробів родичів наших і знайомих і оживлення тих, що померли у величній красі життя. І торжествуємо грядуще Преображення всього творін­ня і до Оновителя нашого взиваємо:
Господи, Ти сотворив світ для торжества ра­дості і добра, нас підняв із глибини гріховної до святості; дай померлим царювати посеред нового буття, нехай вони засяють, як світила на небі, у день слави їхньої.
Нехай буде для них Агнець Божественний світлом невечірнім.
Дай, Господи, і нам святкувати з ними Пасху нетлінну. З'єднай померлих і живих у не­скінченній радості.
Господи, любове невимовна, пом'яни спочи­лих рабів Твоїх.
Кондак 13
О Премилосердний Отче безначальний, що усім хочеш спасіння, Ти Сина послав до загиб­лих і вилив Духа Животворчого! Помилуй, прости і спаси рідних і близьких для нас по­мерлих і всіх відвіку спочилих і заступництвом їх відвідай нас, щоб разом з ними ми взи­вали до Тебе, Спасителя Бога, пісню перемоги: алилуя.
Цей кондак читається тричі. Після цього знову чи­таються ікос 1 і кондак1.

Молитва за померлих
Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подо­лав і диявола знищив і життя світу Твоєму дарував! Сам, Господи, упокой душі спочилих рабів Твоїх: святійших патріархів, первосвященних митрополитів, архієпископів і єпис­копів, що у священничому, церковному і чер­нечому чині Тобі послужили; будівничих святих храмів, православних праотців, отців, братів і сестер наших, що тут лежать і всюди; вождів і воїнів, що за віру і вітчизну життя своє поклали, вірних убієнних в між­усобицях, утоплих, згорілих, на морозі замерз­лих, роздертих звірами, від голоду померлих, без покаяння несподівано померлих і тих, що не встигли примиритися з Церквою і зі своїми ворогами; самогубців, позбавлених розуму, всіх, що заповідали нам молитися, і вірних, що християнського поховання були позбавлені, у місті світлому, у місті квітучому, у місті спо­кою, де немає ні хвороб, ні печалі, ні зітхан­ня. Всякий гріх, вчинений ними словом, чи ділом, чи думкою, як благий Чоловіколюбець Бог прости, бо немає людини, яка б жила і не згрішила. Ти бо єдиний без гріха, правда Твоя — правда повіки, і слово Твоє — істина.
Бо Ти є воскресіння, життя і спокій спочи­лих рабів твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь

 
Акафіст за померлого (одного)
Кондак 1
Непереможний Владико і Первосвященику, Ти за спасіння грішного світу віддав душу Свою, щоб ми, недостойні, могли дітьми Божими ста­ти і перебувати в невечірнім дні Царства Тво­го. Сам, Господи, даруй прощення і вічну радість померлому, за нього бо з благанням до Тебе взиваємо:
Ісусе, Судде всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого.
Ікос 1
Ангеле охоронителю святий, Господом даний, прийди помолися за раба Божого, якого ти на всіх путях житейських супроводжував, обері­гав і наставляв, тому взивай з нами до Спаса щедрого:
Ісусе, знищи рукописання гріхів раба Твого (ім'я); Ісусе, вилікуй його рани душевні.
Ісусе, нехай не буде на землі гірких споминів про нього; Ісусе, заради цього помилуй кривд­ників його і скривджених ним.
Ісусе, покрий його недоліки світлоносною ри­зою Твого визволення; Ісусе, звесели його мило­сердям Твоїм.
Ісусе, невимовний, великий і дивний, явися йому Сам.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди сподоби раба Твого!
Кондак 2
Бачимо очима духовними, як носиться душа померлого, неначе горлиця понад землею, і з висоти Божественного розуміння гріхи і споку­си минулого життя споглядає, гірко ридає за кожний день, що проминув даремно, але Сам помилуй раба Твого, Владико, нехай увійде він у Твій спокій, співаючи: алилуя.
Ікос 2
Якщо Ти страждав за весь світ, якщо Ти про­ливав сльози і кривавий піт за живих і помер­лих, то хто нас утримає від молитви за помер­лого? Уподібнюючись Тобі, що зійшов аж до пекла, молимося за спасіння раба Твого:
Ісусе, життя подателю, осяй його світлом Твоїм; Ісусе, нехай він буде єдине з Тобою і Отцем.
Ісусе, Ти всіх закликаєш у виноградник Твій, не забудь осяяти його світлом Твоїм; Ісусе, щедрий подателю вічних нагород, покажи його сином чертогу Твого.
Ісусе, поверни душі' його благодатні сили пер­возданної чистоти; Ісусе, нехай примножаться в ім'я його добрі діла.
Ісусе, зігрій осиротілих Твоєю таємничою відрадою.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак З
Зв'язаний путами плоті раб Твій впадав у гріх, але дух його томився за Твоєю вічною правдою і святістю; нині ж, коли плотська неміч скута могильним тлінням, нехай піднесеться душа його вище сонця до Тебе, Всесвятого, і заспіває пісню визволення: алилуя.
Ікос З
Верховний апостол Твій у холодну ніч біля багаття тричі відрікся від Тебе, і Ти спас його. Єдиний Ти знаєш неміч єства, прости і рабу Твоєму (ім'я) різноманітні відпадіння від волі Твоєї.
Ісусе, осели його там, де немає омани; Ісусе, визволи його від тяжких мук совісті.
Ісусе, нехай повіки згине пам'ять про гріхи його; Ісусе, спокус юності його не пом'яни.
Ісусе, від тайних беззаконь очисти його; Ісусе, осіни його тихим світлом спасіння.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 4
Бурі життя пройшли, страждання земні за­кінчено, безсилі вороги з їхньою злобою, але сильна любов, що визволяє від вічного мороку і спасає всіх, за кого підноситься смілива пісня: алилуя.
Ікос 4
Ти безмежно милосердний до нас, Ти єдиний Спаситель. Що ми додамо до подвигу спасаю­чої любові Твоєї? Але Симон Киринейський до­помагав Тобі, Всесильному, нести хрест. Так і нині Твоїй благості угодно звершити спасіння близьких з нашою участю:
Ісусе, Ти заповідав носити тягар один одно­го; Ісусе, Ти після смерті милуєш нас за бла­ганням близьких.
Ісусе, Ти поклав союз любові між мертвими і живими; Ісусе, нехай послужать подвиги люб­лячих на спасіння рабу Твоєму (ім'я).
Ісусе, почуй його волання сердечне, яке ми вустами нашими возносимо; Ісусе, в наших сльо­зах прийми його покаяння.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 5
Боже, прийми його передсмертне зітхання скрушення як молитву благорозумного розбій­ника. Він погас на життєвому хресті; дай успад­кувати йому Твоє обітовання, як тому: "Амінь,
говорю тобі: зі Мною будеш у раю, де собори грішників, які покаялися, радісно співають: алилуя".
Ікос 5
За нас розіп'ятий, за нас мучений, простягни руку з Твого хреста, краплями крові Твоєї змий безслідно гріхи його, благообразною Твоєю на­готою зігрій оголену осиротілу душу:
Ісусе, Ти знав його життя від народження і полюбив його; Ісусе, Ти бачив його здалека з висоти хреста Твого.
Ісусе, Ти простягав йому, що йшов у далечінь, уранені обійми Твої; Ісусе, Ти взивав за його прощення на кривавій Голгофі.
Ісусе, Ти лагідно помирав за нього в тяжких муках; Ісусе, Ти був покладений у гріб, освяти його могильний спокій.
Ісусе, Ти воскрес, вознеси до Отця озлоблену світом і спасенну Тобою душу.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 6
Спить він вічним своїм сном могильним, але душа його не дрімає, чекає Тебе, Господи, жадає Тебе, вічного Жениха. Нехай сповняться на померлому слова Твої: "Хто споживає Мою плоть і хто п'є Мою кров, той має життя вічне". Дай йому споживати манну таємничу і співати біля престолу Твого: алилуя.
Ікос 6
Смерть розлучила з усіма близькими, душа стала далі, знайомі скрушуються, і тільки Ти залишився близько. Зруйнувалася перегород­ка плоті, і Ти відкрився у неприступній величі Божества з очікуванням відповіді:
Ісусе, любове, вища за всяке розуміння, по­милуй раба Твого; Ісусе, віддаляючись від Тебе, він тяжко страждав.
Ісусе, прости невірність його серця; Ісусе, об­мануті надії породжували тугу за Тобою.
Ісусе, згадай ті години, коли душа його трем­тіла від захвату Твого; Ісусе, дай спочилому неземну радість і спокій.
Ісусе, єдиний вірний і незмінний, прийми його.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 7
Віруємо, що недовгою буде розлука наша. Ми погребаємо тебе, як на полі зерно, ти виростеш в іншій країні. Нехай згине в могилі кукіль гріхів твоїх, а добрі діла там засяють, де на­сіння добра приносить нетлінні плоди, де душі святі співають: алилуя.
Ікос 7
Коли долею померлого стане забуття, коли образ його згасне в серцях і час згладить разом з могилою ревність молитви за нього, тоді Ти не залиш його, дай відраду самотній душі.
Ісусе, Твоя любов не холоне; Ісусе, невичерп­не Твоє благовоління.
Ісусе, в невмовкних молитвах Церкви нехай омиються гріхи його приношенням безкровної Жертви; Ісусе, заступництвом усіх святих да­руй йому благодать молитви за живих.
Ісусе, у дні випробувань наших прийми його заступництво за нас.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 8
Будемо молитися зі сльозами, коли пам'ять про померлого нестерпно свіжа, будемо поми­нати ім'я його вдень і вночі, роздаючи милос­тиню, годуючи голодних, із глибини душі зітха­ючи: алилуя.
Ікос 8
Тайновидець Іоанн Богослов споглядав біля престолу Божого Агнця велику безліч людей, одягнених у білі ризи: це ті, які прийшли від великої скорботи. Вони радісно служать Богу вдень і вночі, і Бог перебуває з ними, і не тор­кається до них мука.
Ісусе, приєднай до них і раба твого (ім'я); Ісусе, він багато страждав і томився.
Ісусе, Тобі відомі всі його гіркі години і тяжкі хвилини; Ісусе, на землі він мав печалі і скор­боти, дай йому на небі відраду.
Ісусе, насолоди його із джерел живої води; Ісусе, відніми від очей його всяку сльозу.
Ісусе, осели його, де не обпалює, а ожив­ляє сонце правди Твоєї; Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насолоди способи раба Твого.
Кондак 9
Кінцевим є подорожування на землі, який благодатний перехід у світ Духа, яке споглядан­ня нових, невідомих земному світу небесних красот, душа повертається у свою вітчизну, де світле сонце, правда Божа просвіщає тих, хто співає: алилуя.
Ікос 9
Якщо відблиск і слід Твій покладає сяяння на лице смерті, то який же Ти Сам. Якщо пло­ди Твоїх рук такі прекрасні, і земля, що від­биває тільки Твою тінь, повна невимовної ве­личі, то яким же є Твій невидимий лик. Відкрий славу твою спочилому рабу Твоєму (ім'я).
Ісусе, загостри його слух для сприйняття Тво­го Божества; Ісусе, загостри його слух до розу­міння небесного.
Ісусе, нехай буде його радість переповненою; Ісусе, підкріпи його надією на зустріч в оселях блаженних.
Ісусе, дай нам відчути благодатну силу зау­покійної молитви.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 10
Отче наш, прийми спочилого у Царство Твоє, де немає гріха і зла, де непорушна свята воля, де в соборах чистих душ і непорочних ангелів святиться Твоє благодатне ім'я і духмянить хвала: алилуя.
Ікос 10
У той день ангели поставлять престол Твій, Судде, і Ти сядеш у славі Отця Твого, несучи відплату кожній людині. О, споглянь тоді ми­лостиво на смиренного раба Твого (ім'я) і ска­жи йому: "Прийди праворуч Мене".
Ісусе, Ти як Бог маєш владу прощати гріхи; Ісусе, прости йому гріхи забуті або соромом сховані.
Ісусе, відпусти беззаконня немочі і невідан­ня; Ісусе, позбав його від темних глибин пе­кельного відчаю.
Ісусе, нехай успадкує він Твої животворчі обітовання; Ісусе, приєднай його до благосло­венних Отця Твого.
Ісусе, дай йому повік нескінченне блаженство.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 11
Владико Всеблагий, нехай відкриються спо­чилому сонячновидні врата райські, нехай зустрі­нуть його з радістю собори праведних і святих, зібрання близьких і люблячих його, нехай радіють за нього світлоносні ангели Твої, не­хай побачить він і Преблаженну Матір Твою там, де переможно звучить: алилуя.
Ікос 11
Під диханням Твоїм оживають квіти, воскре­сає природа, пробуджуються безліч найдрібніших творінь. Твій погляд світліший за весняні небеса; Твоя любов, Ісусе, тепліша за сонячне проміння. Ти з пороху земного воскресив земну плоть людини для процвітання вічного не­тлінного життя весни; тоді осяй і раба Твого (ім’я) світлом Твоїх милостей.
Ісусе, у Твоїй правиці благовоління і життя; Ісусе, у погляді Твоїм світло і любов.
Ісусе, визволи спочилого від вічної духовної смерті; Ісусе, він заснув з надією, подібною до ріки Нілу перед холодною зимою.
Ісусе, пробуди його, коли терня землі одяг­неться квітами вічності; Ісусе, нехай ніщо зем­не не затьмарить його останнього сну.
Ісусе, щастя незмінне і мета нашого буття.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 12
Христе! Ти — Царство Небесне, Ти — земля лагідних, Ти — оселя багатьох, Ти — питво зовсім нове; Ти — одіяння і вінець преподобних, Ти — ложе упокоєння святих, Ти — найсолодший, Ісусе! Тобі подобає хвала: алилуя.
Ікос 12
Під образом тихих садів неземної краси і світлих, як сонце, осель і у величі небесних піснеспівів Ти показав нам блаженство тих, хто любить Тебе.
Ісусе, нехай увійде раб Твій у радість Твою; Ісусе, одягни його сяянням слави Отця.
Ісусе, просвіти його осяянням Святого Духа; Ісусе, нехай він почує невимовну пісню херу­вимів.
Ісусе, нехай він підноситься від слави у сла­ву; Ісусе, нехай він побачить Тебе лицем до лиця.
Ісусе, Судде Всемилостивий, райської насо­лоди сподоби раба Твого.
Кондак 13
О Жениху Безсмертний, що опівночі гріха і невіри грядеш з небес із ангелами судити весь світ. Відкрий двері славного чертогу Твого рабу Твоєму (ім'я), щоб він з незчисленними собо­рами святих повіки співав: алилуя.
Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються
ікос 1 і кондак1.

Молитва
Незбагненную маєш любов до нас, наш Боже і Господи. Ти - невичерпне Джерело божественної благості, Многомилостивий. Тож рабів Твоїх (раба Твого, рабу Твою) (ім'я), щодо Тебе перейшли, Владико, на землі живих всели, в оселях возлюблених і жаданих їм частку даруй. Ти бо за всіх пролив Кров Свою, Спасе, і живоносною ціною світ іскупив єси. Ти - Господь наш і Бог наш, і Тобі славу співаєм, з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь


Пошук

Божа наука

Архів записів
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Друзі сайтуМОЛИТВА © 2009-2019Зробити безкоштовний сайт з uCoz