Ср, 08.05.2024, 19:48

Вітаємо Вас
МОЛИТВА - могутній
засіб спасіння
Меню сайту

Молитви

Статистика

Онлайн всього: 18
Гостей: 17
Користувачів: 1
Hryhorii



Locations of visitors to this page

Форма входу
Логін:
Пароль:



СІМ ТЕРПІНЬ МАТІНКИ БОЖОЇ



         
         
Вступне слово
ПРЕЧИСГАДЮАМАРІЯ є не лише Матір'ю Спасителя, але й Співспасителькою людства.
Як через первородний гріх, тобто через непослух і сваволю Адама і Єви прийшла на людей смерть, так через послух аж до смерті, через Хресну Самопожертву Ісуса Христа, як другого Адама, при співділанні-співтерпінні Пречистої Його Матері, як другої Єви, прийшло на всіх людей спасіння.
Так уже зарядила Божа Премудрість, щоб ціну Відкуплення, Найсвятішу Жертву Богочоловіка, зложила Божій справедливості Найдостойніша Заступниця людського роду - Всенепорочна Діва й Мати - через ствтфггіння Свого Материнського Серця та через страждання Своєї Найсвятішої Дупгі.
Усі християни знають про розважання Страстей Христових на 14-ти стаціях.
Окрім цих розважань у нашій духовній практиці існують ще розважання про терпіння Божої Матінки на 7 стаціях.
РОЗДУМУЙМО якнайпобожніше про сім терпінь Пречистої Діви Марії, Божої Матері, то знайдемо в них правдивий цілющий лік на всі наші болі й терпіння.




РОЗВАЖАННЯ ПРО ПЕРШЕ ТЕРПІННЯ

Пророцтво Симеона
1. Старенький, праведний і побожний Симеон побачив і пізнав в Особі 40-ден-ного Ісуса - Спасителя всіх людей. Він пригорнув Боже Дитятко до свого, тугою сповитого серця, та поблагословив Пречисту Діву Марію, Божу Матінку і святого Йосифа, складаючи їм свої найщиріші побажання. Симеон, натхненний Св. Духом, висловив далекосяжне і важливе пророцтво, яке точно сповнялося, сповняється і буде сповнятись аж до кінця світу.
2.  Згідно пророцтва Симеона Ісус Христос буде для багатьох, які не захочуть увірувати в Нього, тим каменем, на якому вони спіткнуться і впадуть у вічну загибель, але багатьом віруючим принесе Ісус Христос вічне спасіння. Він буде тим знаком, якому вічно будуть суперечити: світ, тіло і сатана, а коли виявляться щодо Особи Ісуса Христа думки багатьох людських сердець, тоді Серце Божої Матінки проб'є страшний біль. "Тобі Самій меч прошиє душу", закінчив Симеон свої пророчі слова, які нараз гострим мечем болю пронизили найдорожче Серце Божої Матінки. Було це перше з семи її терпінь.
3. Так хвиля радості сплелася з хвилею болю й терпіння. Та Божа Мати, хоч як занепокоєна й стривожена таким страшним пророцтвом, але повна віри й надії на Боже Провидіння, не падає духом, а як колись на Благовіщення, так і тепер віддається цілковито на волю Небесного Отця. І ця віра й надія на Бога додала Пречистій Діві Марії такої сили, що Божа Мати могла цей важкий біль спокійно перенести.
Молитва
Пречиста Діво Маріє, Божа й наша Матінко Небесна! Ми цілим нашим серцем співчуваємо тому першому терпінню Твого найдорожчого Материнського Серця та благаємо Тебе: випроси й для нас ласку сильної віри в Боже Провидіння над нами та непохитної надії на Божу поміч, щоб ми в недолі й терпіннях не піддавалися надмірному смуткові та безнадійній печалі, а вірили, що з нами Бог!
О Маріє, Мати Божа, молися за нас, грішних, тепер і в годині нашої смерті.
Амінь
Пісня I
(Співається, як: "Пречистая Діво Мати")

Старець Симеон Марію благословляє, Тай такі слова пророчі їй промовляє:
"Твоє Серце меч прошиє,
Як погасне, потемніє Предвічне Сонце".
Ти ж печальна і страждальна Божа Мати, Не даєш Свойому Серцю в тугу впадати.
Ти до неба споглядаєш, і в покорі промовляєш: "Будь воля Твоя!"


РОЗВАЖАННЯ ПРО ДРУГЕ ТЕРПІННЯ
Втеча до Єгипту
1. Скоріше, ніж хто-небудь міг сподіватись, почали сповнюватися пророцтва праведного Симеона. Першим, хто цілком вороже виступив проти новонародженого Божого Сина та задумав проти Нього злочинний план, був лютий цар Ірод. Ще добре не загоїлася свіжа рана в Серці Божої Матінки від першого меча-терпіння, як ось уже другий меч мав прошити її Материнське Серце.
Саметоді, коли в цілій своїй диявольській мерзоті мала відкритись злорадна і злочинна думка Іродового серця, з'явився Ангел Господній у сні Йосифові та сказав: "Встань, візьми Дитя та Його Матір і втікай у Єгипет, і будь там, аж тобі знову скажу, бо Ірод хоче знайти Дитя, щоб Його погубити. І встав Йосиф, узяв Дитя і Матір Його вночі, та й поспішив у Єгипет. І пробув там аж до смерті Іродової".
2.1 ось другий меч-терпіння Материнського Серця Божої Матінки! Меч двосторонній, бо одне його вістря - це жахлива вістка про страшну постанову Ірода убити Божого Сина, а друге вістря - це рішучий Божий наказ, важка та невідкладна Божа воля, зараз таки вночі покидати рідний край та втікати у Єгипет, в чужину! З якою метою? Щоби всемогутнього Царя схоронити перед гнівом злочинного царя Ірода!
Який це був гострий меч для Серця Божої Матінки, можуть відчути бодай в малій частині ті наші матері, що під час світової війни мусіли також разом з дітьми покидати свої рідні хати, рідні села, свій рідний край та втікати в чужину, на поталу важкої недолі. Українські матері, правда, що й досі ваше материнське серце тремтить від згадки про ті жахливі воєнні переживання.
3. Божа Матінка, почувши про страшну небезпеку, що загрожувала життю малого Ісуса, та отримавши виразний Божий наказ, не задумується ані на хвилину, не тратить рівноваги духа, хоч її Серце тремтить з тривоги і болю. Вона не задумується ні на хвилину, чому Небесний Отець не хоче Свого Сина оберегти перед Іродом в інший спосіб, а тільки такою прикрою, тяжкою та небезпечною втечею до Єгипту. Божа Матінка не вагається ні хвилинки, але тут же встає та береться до найважливішого діла, до молитви. Стривожене Серце Божої Матінки в молитві шукає розради, помочі й сили для виповнення важливого й важкого завдання. Мимоволі приходять їй на пам'ять слова псалма-молитви: "До неба підношу я очі мої, бо звідти прийде моя допомога. Допомога моя від Господа, що створив небо і землю. Господь заступить мене від усякого лиха. Господь охоронить життя моє. Господь стерегти буде вихід і вхід мій".
Такою сердечною молитвою підкріплена і готова на найважчі терпіння, бере Божа Матінка Божого й Свого Сина на Свої руки, пригортає до Свого Материнського Серця, та вибирається негайно зі святим Обручником Йосифом в незнану чужину, щоб там захистити Спасителя світу перед злобою Ірода.
Молитва
О Матінко Божа! Ти охоронила Своє Боже Дитя перед лукавим родом, утікаючи в чужину, а ми, грішні, не хочемо охоронити нашої душі, що є теж Божою дитиною, перед лукавим духом пекельної темряви. Навчи ж і нас, Божа Матінко, святої ревності в охороні й рятуванні нашої душі перед диявольською спокусою до гріха та поможи й нам здобути собі чесноту скорого послуху Божій волі, та в найбільших труднощах іжурбах нашого життя шукати помочі й сили в святій молитві.
О Маріє, Мати Божа, молися за нас, грішних, тепер і в годині спокуси до гріха.
Амінь
Пісня II
(Співати як: "Пречистая Діво Мати")
Що лиш, Мамо, далась ім 'я Божому Сину, Як задумав Ірод убити Божу Дитину.
Щоби ж цар не вбив Дитяти,
Каже Бог Тобі втікати Аж у Єгипет, Ти ж печальна і страждальна Божая Мати.
Не даєш Свойому Серцю в тугу впадати.
Ти до неба споглядаєш.
І в покорі промовляєш: "Будь воля Твоя"!

О, Непорочне Серце Марії, котре з любов'ю піклується про Церкву Христову! Біля підніжжя Хреста Ти стала Матір'ю людства і Церкви Святої. Неустанно заступайся перед Твоїм Сином за Його прекрасну Улюбленицю, Церкву на землі. Бережи Папу, єпископів, священиків, а також увесь Божий люд від гріха і впливу сатани.
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава: І нині..


РОЗВАЖАННЯ ПРО ТРЕТЄ ТЕРПІННЯ
Згуба Ісуса є Єрусалимі

1. Св. Йосиф і Пречиста Божа Мати ходили щороку в Єрусалим на свято Пасхи. Коли ж Ісусові було 12 років, пішли вони в Єрусалим за звичаєм на празник разом з Ісусом. А як скінчились святкові дні, і св. Йосиф з Божою Матінкою вертались додому, то Ісус залишився в Єрусалимі, та так, що ані св. Йосиф, ані Божа Мати цього відразу не замітили. Вони думали, що Ісус іде в товаристві Своїх ровесників, між якими Його залишили. Аж коли перейшли день дороги, занепокоїлись відсутністю Ісуса та стали шукати Його між родиною і знайомими; та ніде Його не могли віднайти чи про Нього дещо довідатись. Тому вернулись у Єрусалим, шукаючи всюди Ісуса з найбільшою тривогою у серці. І тільки через три дні знайшли Його в храмі, де Він сидів поміж учителями, слухав їх та запитував, а всі, що Ісуса слухали, дивувалися Його розумові та відповідям.
2. Ісус Христос не вертався зразу після закінчення празника разом зі всіма додому тому, що така була воля Його Небесного Отця, а саме, щоб Ісус уже тепер, у Єрусалимському храмі, кинув між ізраїльських законоучителів бодай малий сніп світла на близького вже Месію. А тій волі Свого Небесного Отця Він мусів підчинитись, бо ж і на те прийшов, щоб чинити волю Його, хоча знав, що справить великий біль Своїй Божій Матінці. І справді, аж три предовгі та тривожні дні шукала Його Божа Мати з великим болем Свого Материнського Серця, не знаючи, де міг подітись, як міг загубитись її наймиліший Син. І ця її триденна тривога, що ні вдень ні вночі не давала спокою її Материнському Серцю, прошила це Серце невисловленим болем - третім мечем-терпінням Божої Матінки.
Батьки й матері! Розважте, що діялось би у вашому серці, якщо б загинула десь так несподівано ваша найлюбіша одинокадитина! Розважте, і бодай в малій частинці зрозумієте великий біль Материнського Серця Божої Матері. Чим більша любов єднає двох людей, тим більший біль по втраті одного з них. А Пречиста Діва Марія любила Свого Сина найбільшою та най-ніжнішою любов'ю; тож безмежний був у Неї біль через загублення Сина.
Та Божа Матінка, яка вболівала справді в Своїм Серці з великої тривоги за долю Свого й Божого Сина, не віддається надмірній тузі й розпуці, а з правдивим героїзмом переносить цей новий допуст Божий та безупинно шукає загубленого Скарбу Свого Серця, аж нарешті Його знаходить третього дня у храмі.
3. Це третє терпіння Божої Матінки вчить нас, як ми маємо поводитись, коли наша душа зблукає на манівці гріха та втратить Божу ласку, а з нею й Самого Ісуса. Не зневіряймось тоді та не впадаймо в розпуку, а з плачем і болем серця стараймося всіма силами повернути утрачену Божу ласку й Самого Ісуса для нашої душі, бо як Божа Матінка знайшла Ісуса в храмі, так і ми віднайдемо втрачений скарб душі лише в церкві, в
М    

        Молитва

Многостраждальна Божа Мати! Поможи нам, грішним, чимскоріше віднайти загублену нами Божу ласку й нашого Найдорожчого Спасителя у св. Тайні Покаяння і в Найсвятішій Євхаристії. Просвіти наш розум, щоб ми пізнали, який дорогоцінний скарб тратимо через наші гріхи! Випроси нам прощення гріхів і цілковитої поправи нашого життя.
Амінь
Пісня III
(Співати як: "Пречистая Діво Матії")
Затривожилося знову Серце Марії, Як скінчилися празничні всі дні і святії.
2. Десь поділася Дитина:
Загубила Мати Сина Найдорожчого! Та печальна і страждальна Божая Мати.
Не дає Своєму Серцю в тугу впадати,
2. Лиш на Бога уповає,
Та три дні Сина шукає, Аж в церкві знайшла!

О, Непорочне Серце Марії, яке вболіває за вічне спасіння душ! Згадай бідних грішників, які приречені жити без Бога, бо обплутані сітями пристрастей. Допоможи їм розірвати ті пута, що їх тримають здалеку від дітей Божих і віддають у неволю сатані.
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава: І нині...


РОЗВАЖАННЯ ПРО ЧЕТВЕРТЕ ТЕРПІННЯ
Зустріч Божої Матінки з Ісусом на Його Хресній Дорозі
1. За Ісусом йшов великий натовп народу та жінок, що плакали й ридали над Ним. А Ісус обернувся до них і сказав:
"Дочки Єрусалимські, не плачте паді Мною, а плачте самі над собою та над вашими дітьми. Бо ось надходять дні, коли стануть говорити: блаженні неплідні і утроби, що не родили, і груди, що не кормили. Тоді стануть говорити горам: упадьте на нас, і горбам: покрийте нас. Бо коли з зеленим деревом так роблять, то що ж буде з сухим? "
Такими словами не забороняє Ісус жінкам плакати над Своїм терпінням і мукою, тільки, неначе забуваючи про Свій власний біль, каже їм передовсім плакати та жаліти над окаянністю всього сучасного покоління, що допускається такої жорстокості щодо Нього, бо за цю безсердечність воно гірко відпокутує!
2.  З побожними невістами йшла слідами Крові Свого Сина також Його Божа Мати з великим болем у Своєму Материнському Серці. Це вже четвертий меч-терпіння Божої Матінки! Саме тоді, коли Ісус Христос звернувся з Своїми спасенними словами до цих плачучих жінок, побачив там і Свою многостраждальну Матір; а в тій самій хвилині поглянула й Божа Матінка на Свого Сина, і так зустрілись їхні очі, сльозами болю налиті, та їхні многостраждальні Серця. У цю мить Вони відчули й зрозуміли одне одного, пройняті наскрізь безмежним болем, безмірним стражданням. О, який же то гострий двосторонній меч болю прошив Душу Божої Матінки, коли побачила Голову Свого Сина, терневим вінцем увінчану, залиту кров'ю та не до впізнання змінену, з тяжким хресним деревом на раменах, між двома справжніми розбійниками, в сильному обезсиленні і пониженні.' "Сину, Сину! - жалісно й болісно закликала Божа Матінка, і з останніх сил підбігла до Ісуса.
І так Мати й Син зустрілися на тій страшній Хресній Дорозі на Голготу. Ніхто не зможе зрозуміти найніжніших почувань тих Двох Найсвятіших та Найчесніших Сердець!
Біль, терпіння і сила до терпіння, природна людська неміч і надприродна, надлюдська сила в терпінні, свідомість невинності та одночасно свідомість надолужування Божій справедливості Своїми добровільними терпіннями - ось ті святі й сильні почування, що чергувались у тих Двох Найчистіших Серцях Матері й Сина, наповнюючи їх безмірним болем та скріплюючи їх сили до дальшої Хресної Дороги аж до кінцевої мети.
3. Та лише хвилинку тривала та свята зустріч Матері з Сином, бо безсердечні жовніри, що вели Ісуса на місце розп'яття, відштовхнули Божу Матінку від Ісуса Христа. Св. Апостол Іван, підтримав Божу Матір, а Вона піднесла Свої очі до Небесного Отця та стала Його молити з болем і плачем Свого Материнського Серця: "Предвічний Боже! Зменши і скороти строгість Своєї справедливості супроти Свого і Мого Сина! Нехай дотеперішні Його терпіння стануть достатнім для неї надолуженням. Та не Моя, а Твоя воля нехай діється!"
Молитва
Найболісніша наша Матінко Небесна! Як Ти йшла слідом за Своїм Сином по Його Хресній Дорозі з героїчною любов'ю і посвятою Свого Материнського Серця, так і нам випроси ласки, щоб ми вміли і зуміли нести всі свої хрести за нашим Найдорожчим Спасителем з вірою у те, що лише через Голготу веде дорога до вічного блаженства в Небі.
Амінь
Пісня  IV
(Співати як: "Пречистая Діво Мати")
Засудили на смерть Сина живого Бога,
І зачалася Христова Хресна Дорога.
2. Тут Він тричі упадає,
Тут і Матінку стрічає Многостраждальну.
Ти ж печальна і страждальна Божая Мати,
Не даєш Своєму Серцю в тугу впадати.
2. Ти до неба споглядаєш,
І в покорі промовляєш. "Будь воля Твоя !"

О Непорочне Серце Марії, загартоване стількома стражданнями! Ти як Матір Христа і Його вірна супутниця у справі Відкуплення, випила до дна чашу страждань.
Допоможи нам відважно зносити страждання, які Божа Мудрість призначила нам, щоб зміцнити наше земне життя.
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава: І нині...



РОЗВАЖАННЯ ПРО П'ЯТЕ ТЕРПІННЯ
Божа Мати під Хрестом
1. Хрест - це смертельна постіль Ісусова, а Божа Матінка, як колись біля вифлеємських ясел, так тепер стоїть біля цієї смертної постелі Свого Божого Сина та з безмірним болем Серця споглядає Його передсмертні болі. А болі ті страшні! На Пресвятім Його Тілі Рана на Рані; нема на Ньому жодного місця незраненого. Останні краплі Крові спливають повільно на землю. Терням увінчана Голова хилиться на груди; терня, вбите в святу скроню, завдає нестерпного болю; очі зайшлися Кров'ю, що просочується з Голови.
Уста спалені гарячкою. Незмірний біль пронизує усе Тіло Ісусове. А Божа Матінка споглядає і мовчить. Мовчить, бо надмірне терпіння замикає уста і осушує очі від сліз. Годі говорити, годі й плакати.
2. Біля Хреста Ісусового стояли: Мати Його і сестра Матері Його, Марія Клеопова і Марія Магдалина. Ісус, побачивши Матір і учня, якого любив, сказав Своїй Матері: "Мамо, це Син  Твій"- А учневі сказав:"Це Мати Твоя!"
І Божа Матінка зрозуміла ці слова, бо це слова синівської любові! В особі св. Івана приймає Божа Мати всіх людей за Своїх дітей, а ми дістаємо в Особі Божої Матінки нашу найкращу й найдорожчу Матір Небесну, що тепер дивиться на Свого вмираючого на Хресті Сина. Та хоч ця хвилина для Божої Матінки найболісніша, Вона по-геройськи переносить цей п'ятий меч, що наскрізь прошиває Її Душу.
3.І до нас приходять не раз тяжкі хвилини великого терпіння, коли втрачаємо наших найдорожчих осіб. Ідім і ми за прикладом многостраждальної Божої Матінки та з повним упованням на Боже Батьківське Провидіння переносім найтяжчі удари долі.
Молитва
О Маріє, Мати Божа, молися за нас, грішних, тепер і в годині нашого терпіння.
Амінь
Пісня V
(Співати як: "Пречистая Діво Мати")
На Хресті розп'яли люди Божого Сина,
Бо прийшла Святої Жертви страшна година.
2.1 тоді перед Собою
Син побачив Матір Свою Сострадаючу!
Ти ж, печальна і страждальна Божа Мати,
Не даєш Своєму Серцю в тугу впадати,
2. Лиш до неба споглядаєш,
І в покорі промовляєш: "Будь воля Твоя"!

О, Непорочне Серце Марії, заглиблене у побожні розважання! Твої думки і розум з'єднані з Богом. У тиші Своєї святості розважала Ти над словами Твого Сина і таємницями Відкуплення.
Відкинь розсіяність, яка заважає нашій зосередженості і скеруй наші помисли до Бога.
Отче наш...
Богородице Діво...
Слава: І нині..


РОЗВАЖАННЯ ПРО ШОСТЕ ТЕРПІННЯ
Мертве Тіло Господнє на руках у Матері
1.І прийшли жовніри, і першому засудженому поломали голінки і другому, роз¬п'ятому з ним. Коли ж прийшли до Ісуса, побачили, що вмер і тому не ламали Йому голінок, а один з жовнірів копієм проколов Йому ребро. І зараз витекла Кров і Вода.
Ще Божа Матінка не переболіла хресної смерті Свого Сина, а вже прийшов новий дуже тяжкий біль у її Материнське Серце, бо жовнір з цілою силою ударив списом в Серце її Сина! Який же то гострий меч болю мусів прошити й Серце Божої Матінки, коли дивилась на пробите Серце Свого Сина, як з Його глибокої Рани спливала остання крапля Крові й Води.
2. Пилат, довідавшись від сотника, що Ісус уже вмер, звелів видати Тіло Ісусове Йосифові Ариматейському. І Йосиф, купивши плащаницю, пішов на Голготу і зняв Тіло Ісусове з Хреста.
Вже всі покинули Голготу, та Божа Матінка з св. апостолом Іваном і побожними жінками дальше залишались під Хрестом Ісуса. З тривогою чекають, що станеться з Тілом Ісусовим. Аж ось надходить громадка людей з Йосифом Ариматейським і Никодимом, що досі були таємними учнями Христовими. Тепер же, коли всі інші Апостоли покинули свого Учителя, вони виступають явно з просьбою до Пилата, щоб дозволив їм поховати Тіло Ісусове. Пилат дозволив. І вони прийшли, приставили драбину та зняли з Голови Ісусової терневий вінець і, повитягавши цвяхи з Рук і Ніг, повільно опустили Тіло з Хреста і поклали на руки Пресвятої Його Матері. І так спочив мертвий Син на руках печальної Матері. А той біль, який відчула Божа Матінка, тримаючи на Своїх руках мертве Тіло Свого Сина, відбився шостим мечем у Серці многостраждальної Божої Матері. Спочатку віддав Божий Син Своєму Небесному Отцеві Свого духа, а тепер Божа Мати, дивлячись на небо, віддає Господу Богу в жертві мертве Тіло Свого Сина. Від Бога Його отримала, тепер Богові Його віддає.
3. Дорогі християнські матері! І вам може довелось чи доведеться тримати на руках мертве тіло вашої дитини, бо з життям смерть нерозлучна. Хоча який великий жаль і біль тоді наповнюватиме ваші материнські серця, не впадайте в розпач! Від Бога ви дітей отримали, тож, коли така Божа воля, Богові їх віддайте, бо таких є Царство Небесне.
Молитва
Маріє, встався за нами! Коли життя позначиться хрестами, коли для нас тривоги дні настануть, коли з очей нам сльози горя кануть, а шлях життя застелиться тернями:
- Маріє, помічнице наша, встався за нами!
Пісня VI
(Співати як: "Уже декрет")
Тіло Боже з Хреста зняли,
Рідній Матінці віддали
2. Мати, Мати Тіло Свого Сина Слізьми,
слізьми Своїми зросила.
І цю найціннішу Жертву,
Цю Свою Дитину мертву
2. Богу-Отцю за нас жертвувала,
За нас, грішних, Бога так благала:
Боже, Отче, Скарбе Єдиний,
Найдорожчий і любимий
2. З Серця, з Серця Я Тобі жертвую.
Даруй, даруй всім ласку святую.


РОЗВАЖАННЯ ПРО СЬОМЕ ТЕРПІННЯ
Ісус у гробі
1. Прийшов і Никодим, що колись вночі приходив до Ісуса, та приніс змішаної смирни й алоє фунтів зо сто. І взяли разом з Йосифом Тіло Ісусове і обгорнули Його покровцями з пахощами, та обвили чистою плащаницею, як це був звичай ховати в Юдеїв. А був на тім місці, де розп'яли Ісуса, сад, а в ньому новий гріб, що його Йосиф велів висікти для себе в скелі, в якому ще ніхто ніколи не був похований. Там то, в новім Йосифовім гробі, висіченому в кам'яній скелі, поклали Ісуса, а Йосиф привалив великий камінь до дверей гробу і відійшов. Діялось це в п'ятницю, і зближалася субота. Була ж там Марія Магдалина і друга Марія, мати Йосифа, що сиділи напроти гробу і дивились, де Ісуса поховали.
2. Йосиф з Никодимом приготовили все до похорону, тому з рук Божої Матінки взяли Тіло Ісусове. Пречиста Мати ще раз споглядає на мертве Обличчя Свого Сина та віддає Його тим добрим людям, що відважились у час найбільшого пониження Божого Сина віддати Йому останню прислугу. Вона за це їх щедро нагородить!
Приготування закінчено; почався похоронний похід з Тілом Божого Сина; за Тілом Сина йшла Божа Його Мати. Прийшли до гробу. Пречиста Матінка ще в останнє дивиться на мертве Лице Сина, поки за хвилину віддасть Його матері-землі. Нарешті Тіло Божого Сина поклали до гробу. І сьоме страждання Божої Матінки дійшло до вершини. А коли вже гріб закрила скеля, піднесла Божа Мати Свої очі до Неба і прошептала: "Будь воля Твоя!" Колись після празника в Єрусалимі на три дні загубила Ісуса з Своїх очей і доти з болем Серця Його шукала, поки не віднайшла в святині. І тепер, хоча з болем Душі та з сильним упованням на Бога, чекає Вона дальнішої долі, поки третього дня не побачить Свого Сина в сяйві Божої слави.
3. Християнські матері! І ви не раз віддаєте тіла своїх дітей матері-землі. Та хоча який великий і тяжкий біль придавлює ваші груди, ви за Божою Матінкою звертайте свої очі до Неба з вірою, що й ви побачите колись своїх дітей в святині небесної слави!
Молитва
Маріє, зглянься над нами! Коли дні наші є терпіння днями, коли піддаємось тяжким недугам, коли смерть грозить нашим рідним другам, коли останемося сиротами:
- Маріє, Пораднице наша, зглянься над нами!
Пісня VII
(Співати як; "Уже декрет")
Тихо, мирно вечоріло:
Святі мужі Боже Тіло
2. З Крові, з Крові чистенько обмили,
Миром, миром Його намастили.
Обгорнули в плащаницю,
І занесли у гробницю.
2. Бога, Бога живого в Сіоні,
Земля, земля скрила в своїм лоні.
Марна ж була втіха ада!
Марна всяка хитра зрада.
2. Марна, марна і печать ворожа,
Бо воскресне Твій Син, Мати Божа!
ДОДАТОК
Найбільшою потіхою терплячих душ в Чистилищі є Найдорожча Кров Ісуса. Ця Кров змиває гріховні провини і погашує гріховні кари, вона очищає і вдосконалює душі. Струями плила Кров Христова на Хресті і пливе дальше на наших престолах, але потрібні душі, які б цю Дорогоцінну Кров, цей найбільший скарб ласки, зібрали і передали на місце покути. Це пожертвування буде найбільш корисним тоді коли ми з 'єднаємось з Марією у підніжжі Хреста і ласкаво попросимо, щоб Вона Своїми материнськими руками вилила Спасительну Кров Свого Сина на терплячі душі в Чистилищі.


Молитви
Отче Небесний, жертвую Тобі через непорочні руки Марії Дорогоцінну Кров Твого Улюбленого Сина за всі душі в Чистилищі, щоб вони якомога швидше увійши у вічне Царство, щоб Тебе
там, з усіма Ангелами і Святими, любили і прославляли на віки вічні.
Амінь

Отче Небесний, через Найдорожчу Кров Ісуса, спаси душі наших дорогих померлих, а Твої святі Ангели нехай приведуть їх до вічної Любові. Ти ж, найкраща Мати, Маріє, Потішителько терплячих душ в Чистилищі, вилий на них чашу Крові Твого Сина, щоб їхня болюча, невгасима туга за Богом чим-скоріше завершилась!


За дозволом Церковної влади
уклав о. Михайло Дороцький,

парох с. Потеличі, 1938р


Пошук

Божа наука

Архів записів
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Друзі сайту



МОЛИТВА © 2009-2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz